Kültür Sanat ve

Edebiyat Üzerine Herşey

Duyurular

shadow

Şanlıurfa doğumlu yazar, ilk ve orta öğrenimini Şanlıurfa'da yaptı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezundur. Üniversite döneminde "Deyiş" edebiyat ve fikir dergisini çıkardı. Birçok edebiyat ve kişisel gelişim dergilerinde yazıları yayınlandı. Üniversiteden Mezun olduktan sonra eğitim sektöründe öğretmenlik ve idarecilik yaptıktan sonra yayıncılık sektörüne geçiş yaptı; Genel yayın yönetmenliği ve editörlük yaptı. Eğitim Sektöründe edindiği tecrübeleri 2009 yılında "UYGULAMALI EĞİTİM YÖNETİMİ" isimiyle kitaplaştırdı, bu aynı zaman yazarın ilk kitabıdır.

2010'dan itibaren yazar İLETİŞİM alanında çalışmalarına ağırlık verdi, merkeze sinemayı aldı ve Türkiye sinemasının son dönem filmlerini içeren "SUSKUN SİNEMA YAZILARI" adlı eleştiri kitabını yayınladı. Türkiye sineması üzerinde çalışmalarını derinleştirerek araştırmalarına devam eden yazar 2015 yılında "Türkiye Sineması ve Sinemada Algı" kitabını çıkardı. Yazar sinemada ve iletişim araçlarında algı ve propaganda üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Sinemada Algı ve Propaganda, sosyal medyada algı ve propaganda alanında semineler vermeye devam etmektedir.

Yazar ayrıca, genç yazarlar adayı için yazdığı "HAYALİM YAZAR OLMAK" isminde de yayınlanmış kitap çalışması da mevcuttur.

Yazar şuan İstanbul Kültür Üniversitesinde İletişim tasarımı alanında master yapmaktadır.